tu jesteś:    Strona główna

Akcja Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej
Bezpieczni na nartach i w drodze na stoki. Akcja Bezpieczna Zima w Białce Tatrzańskiej.
 
Po przystankach w Ustrzykach Dolnych, Czarnej Górze, Wierchomli i na Jaworzynie Krynickiej w ten weekend akcja Bezpieczna Zima zatrzyma się na Podhalu.Podczas ferii w najbardziej popularnych ośrodkach wypoczynku zimowego ratownicy GOPR uczą bezpiecznych zachowań w górach, na stokach narciarskich oraz w drodze na wypoczynek. Edukują osoby odwiedzające tereny górskie jak zapobiegać wypadkom i umiejętnie korzystać z dóbr natury.

Od piątku 15.02 do niedzieli 17.02 tym razem ratownicy TOPR (Podhale to obszar działania Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego) w Białce Tatrzańskiej przy stoku Bania będą zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach. Uświadamiać czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku np. nie wyregulowane wiązania i jak ważnym jest przestrzeganie „dekalogu narciarza”. Bardzo istotnymi elementami edukacyjnymi będą pokazy akcji ratowniczych oraz nauka zasad pierwszej pomocy. Specjaliści opowiedzą jak uniknąć niebezpiecznych wypadków, a gdy te niestety już się zdarzą, jak skutecznie reagować.

Partner akcji Mercedes-Benz, który od dwóch lat wspiera ratownictwo górskie (przekazał GOPR 8 samochodów modelu GLK), zajmie się natomiast szkoleniem kierowców. Fachowcy z Mercedesa pokażą jak odpowiednio zabezpieczyć bagaż, przewozić narty, szybko i sprawnie poradzić sobie z założeniem łańcuchów i przede wszystkim odpowiedzą na pytania dotyczące bezpiecznej jazdy w terenach górskich. Osoby które ukończyły 18 lat i posiadają prawo jazdy będą mogły przetestować pod opieką specjalistów od off-roadu Mercedesy: Klasy GLK, ML oraz Klasy G. Jazdy będą odbywać się w godzinach od 10.00 do 16.00. Dla nieco młodszych uczestników akcji przygotowano słodki poczęstunek, konkursy tematyczne, a dla zwycięzców atrakcyjne nagrody.

Terminy pozostałych imprez z cyklu Bezpieczna Zima:

22-24.02.2013 – Zieleniec
01-03.03.2013 – Góra Żar
« POWRÓT
Odkryj Białkę   |   Noclegi   |   Kuchnia   |   Lato   |   Zima   |  
© MATinternet s.c. - ZAKOPANE :: Powered by AntCms

akwarystyka morska       szkolenie psów