tu jesteś:    Strona główna » Odkryj Białkę » Kalendarz imprez Kalendarz imprez


Kreatywni na start, czyli Mobilna Ścigacka w Białce Tatrzańskiej!
16 Lutego 2018 11:47

Już w najbliższą niedzielę (18 lutego) na stoku stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Mobilna Ścigacka – Zjazd na byle czym. Impreza z pewnością dostarczy wszystkim uczestnikom oraz widzom sporą dawkę pozytywnej energii.CZYTAJ WIĘCEJ »Sztuka teatralna „O Kubiku z Cornego Dunajca”
16 Lutego 2018 12:26

Środa, 21 lutego 2018 godz. 20:00

Zapraszamy na przedstawienie lalkowe dla dorosłych (dzieci również mile widziane) „O Kubiku z Conego Dunajca”. Nasz teatr (Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka) z tym właśnie widowiskiem zdobył nagrodę grand prix na XII Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich w Wiśniowej. Dramat ten oparty jest na sztuce Leona Moszczyńskiego a inspirowany podhalańskimi opowieściami ludowymi i zobrazowany przy pomocy rzeźbionych figur. Przedstawienie to łączy ze sobą świat boski i ludzki, gdzie anioły, diabły i święci współistnieją w życiu wsi i jej mieszkańców. To opowieść o dwóch psotnych diabłach (w tych rolach: Andrzej Pietras i Bartłomiej Koszarek), które swoje przysłowiowe „pięć groszy” wrzucają do spokojnej niegdyś wsi. Sztukę wyreżyserował Bernard Popko wraz z Zespołem a tekst zaadoptował do gwary podhalańskiej Józef Pitoń.CZYTAJ WIĘCEJ »FERIE ZIMOWE W POWIECIE TATRZAŃSKIM
9 Lutego 2018 14:40
 
Serdecznie zapraszamy
do spędzania ferii zimowych
w Powiecie Tatrzańskim.


CZYTAJ WIĘCEJ »Sztuka teatralna "Lykorz mimo włosnyj woli"
29 Stycznia 2018 14:21

Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej serdecznie zaprasza na komedię Moliera pt. „Lykorz mimo włosnyj woli”. Do gwary i realiów góralskich zaadaptował Jan Gutt-Mostowy. 07.02.2018 r. (środa) godz. 20:00CZYTAJ WIĘCEJ »Występ Zespołu Regionalnego „Mali Wiyrchowianie”
29 Stycznia 2018 14:11
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” serdecznie zaprasza w czwartek 01.02.2018r. o godz 19:00 na występ zespołu regionalnego „Mali Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ »Sztuka teatralna „O Kubiku z Cornego Dunajca”
29 Stycznia 2018 13:58

Zapraszamy na przedstawienie lalkowe dla dorosłych (dzieci również mile widziane) „O Kubiku z Conego Dunajca”. Nasz teatr (Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka) z tym właśnie widowiskiem zdobył nagrodę grand prix na XII Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich w Wiśniowej. Dramat ten oparty jest na sztuce Leona Moszczyńskiego a inspirowany podhalańskimi opowieściami ludowymi i zobrazowany przy pomocy rzeźbionych figur. Przedstawienie to łączy ze sobą świat boski i ludzki, gdzie anioły, diabły i święci współistnieją w życiu wsi i jej mieszkańców. To opowieść o dwóch psotnych diabłach (w tych rolach: Andrzej Pietras i Bartłomiej Koszarek), które swoje przysłowiowe „pięć groszy” wrzucają do spokojnej niegdyś wsi. Sztukę wyreżyserował Bernard Popko wraz z Zespołem a tekst zaadoptował do gwary podhalańskiej Józef Pitoń.CZYTAJ WIĘCEJ »46. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej
24 Stycznia 2018 12:12
Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”, patroni wydarzenia, współorganizatorzy i patroni medialni zapraszają wszystkich Gości na 46. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej.
 
8 - 11 lutego 2018
 
Oficjalna strona Góralskiego Karnawału:


CZYTAJ WIĘCEJ »Występ zespołów regionalnych „Zingierki”, „Mali Białcanie” oraz „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
21 Stycznia 2018 22:13


CZYTAJ WIĘCEJ »Sztuka teatralna „Portki”
21 Stycznia 2018 22:06

 

 

 

 

 CZYTAJ WIĘCEJ »Występ zespołów regionalnych „Zawaternik” i „Ślebodni” z Leśnicy Gronia oraz „Vistula” z Warszawy
13 Stycznia 2018 20:38

Czwartek to spotkanie z zespołami regionalnymi „Zawaternik” i „Ślebodni” z Leśnicy-Gronia. W programie śpiew, taniec, muzyka górali podhalańskich. Gościnnie wystąpi zespół „Vistula” z Warszawy.CZYTAJ WIĘCEJ »Sztuka teatralna „O Kubiku z Cornego Dunajca”
13 Stycznia 2018 20:19

We środę zapraszamy na przedstawienie lalkowe dla dorosłych (dzieci również mile widziane) „O Kubiku z Conego Dunajca”. Nasz teatr (Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka) z tym właśnie widowiskiem zdobył nagrodę grand prix na XII Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich w Wiśniowej. Dramat ten oparty jest na sztuce Leona Moszczyńskiego a inspirowany podhalańskimi opowieściami ludowymi i zobrazowany przy pomocy rzeźbionych figur. Przedstawienie to łączy ze sobą świat boski i ludzki, gdzie anioły, diabły i święci współistnieją w życiu wsi i jej mieszkańców. To opowieść o dwóch psotnych diabłach (w tych rolach: Andrzej Pietras i Bartłomiej Koszarek), które swoje przysłowiowe „pięć groszy” wrzucają do spokojnej niegdyś wsi. Sztukę wyreżyserował Bernard Popko wraz z Zespołem a tekst zaadoptował do gwary podhalańskiej Józef Pitoń.CZYTAJ WIĘCEJ »Występ zespołu regionalnego „Wiyrchowianie”
9 Stycznia 2018 19:16

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” serdecznie zaprasza 11.01.2018 (czwartek) o godz. 19:00 na występ Zespołu regionalnego „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.CZYTAJ WIĘCEJ »Lykorz mimo włosnyj woli
9 Stycznia 2018 19:07

Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej serdecznie zaprasza na komedię Moliera pt. „Lykorz mimo włosnyj woli”. Do gwary i realiów góralskich zaadaptował Jan Gutt-Mostowy. 10 stycznia 2018r. (środa) godz. 20:00CZYTAJ WIĘCEJ »"Wesele góralskie"
29 Grudnia 2017 15:21

 

3 stycznia o 20.00 "Wesele góralskie"

 

 

 CZYTAJ WIĘCEJ »Występ zespołu regionalnego "Mali Wiyrchowainie"
29 Grudnia 2017 13:46

 

 

4 stycznia o 19.00 występ zespołu regionalnego "Mali Wiyrchowainie"

 

 CZYTAJ WIĘCEJ »


« STRONA GŁÓWNA
Kalendarz imprezOdkryj Białkę   |   Noclegi   |   Kuchnia   |   Lato   |   Zima   |  
© MATinternet s.c. - ZAKOPANE :: Powered by AntCms

akwarystyka morska       szkolenie psów